AKTUÁLNÍ VÝSTAVY

ARCHIV

PERSONALIA

Češi na palubách jeho Veličenstva

Češi na palubách Jeho Veličenstva. Takto se jmenovala výstava, kterou zahájilo Podřipské muzeum dne 7. 7. 2011.

Základem této výstavy se stala pozůstalost pana Jaroslava Marcina, který sloužil jako námořník a po ukončení služby se vrátil do Roudnice nad Labem. Výstava představuje čechy, moravany a slezany na palubách lodí Jeho Veličenstva, tedy námořníky, kteří sloužili před a během 1. světové války na lodích v Jaderských přístavech. Mapuje veškerý život a skutečné reálie spojené se službou námořníků a mapuje námořní službu té doby. Exponáty jsou tvořeny z nářadí, dělostřeleckých zaměřovačů, uniforem až po modely lodí v měřítku 1:100 zapůjčené od pana Zdenka Tolara. Jedná se o modely bitevních lodí i ponorek. Výstava potrvá do konce září a volbou exponátů a jejím umístěním pamatuje i na malé návštěvníky.